Отборите на Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 0:0 в мач

...

Манчестър Юнайтед оцеля на Анфийлд - Ливърпул сдаде първото място във ВЛ

Отборите на Ливърпул и Манчестър Юнайтед приключиха при резултат  0:0  в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Срещата на " Анфийлд " бе лишена от попадения, а домакините сътвориха по-големият брой положения. Все отново " алените дяволи " си потеглиха с точка от гостуването си на мърсисайдци.

С това тъждество отборът на Юрген Клоп сдаде първото място, откакто по-рано денем Арсенал взе своя мач. Ливърпул е с 38 точки на втората позиция, със същия актив е и Астън Вила на третата, а " артилеристите " водят на двата тима с 1 точка. Манчестър Юнайтед пък остава на седмо място в клсирането с 28 пункта.

Ливърпул стартира чудесно срещата, като още в първите минути тормози защитата на " алените дяволи ". Видя се несигурност първо при центриране на Цимикас, с което Онана се размина, а по-късно последваха още два корнера. При последният от тях Салах опита изстрел от сложна позиция, а топката мина настрана от вратата.

Манчестър Юнайтед сподели главното си оръжие, а точно контраатаката в 6-ата минута на мача. Антони бе открит отдясно, а бразилецът бързо нахлу в наказателното поле на мърсисайдци, само че последвалият удар бе блокиран от Цимикас.

В 10-ата минута Гарначо получи и опита шанса си с шут отвън пеналтерията на домакините. Изпълнението му обаче не бе положително и топката прелетя надалеч от задачата. Само две минути по-късно Собослай на собствен ред опита с изстрел от отдалеченост, който мина над напречната греда.

Шест минути по-късно пристигна и първата доста добра опция за мърсисайдци. Собослай продължи надясно към Трент, а той откри Нунес, който обаче не съумя да стреля с глава. Стражът на гостите излезе напред, с цел да улови, само че изпусна топката. Мохамед Салах бе най-близо до нея, само че не съумя да я прати в мрежата.

Ливърпул извърши седмия си ъглов удар в 28-ата минута. При него Арнолд прати положително центриране, а Ван Дайк надскочи всички, с цел да стреля с глава. Топката отиваше под напречната греда, само че Андре Онана съумя с чудесна реакция да я избие над вратата.

В 36-ата минута Цимикас центрира от директен свободен удар, в наказателното поле футболист на Манчестър Юнайтед почисти, а топката попадна в Гравенберх. Нидерландецът стреля непосредствено от въздуха, а след рикошет в Коби Мейну топката излезе в нов корнер. Мърсисайдци още веднъж не съумяха да се възползват от статичното състояние по най-хубавия метод.

Райън Гравенберх се включи по десния фланг в 42-ата минута. Той получи и незабавно потърси Салах, който пък шутира с левия крайник от границата на наказателното поле. Ударът му обаче не затрудни вратаря на гостите, който улови.

В последната минута от постоянното време на първата част Дарвин Нунес получи добър пас в пеналтерията на " алените дяволи ". Уругвайският нападател обаче се забави, а в последна сметка изстрелът му бе блокиран от бранител на Юнайтед.

Две минути след подновяването на играта Трент имаше добра опция да се разпише. Защитникът се включи добре в нападението на мърсисайдци и нахлу в наказателното след пас на Салах. От дребен ъгъл англичанинът стреля, само че настрана от задачата.

В 50-ата минута Александър-Арнолд пусна добър пас към Салах отдясно. Египтянинът пък потърси Дарвин Нунес в наказателното, само че пресили подаването си и то отиде в ръцете на Онана преди нападателя да стигне до топката.

Пет минути по-късно пристигна най-хубавата опция за " алените дяволи ". Коби Мейну откри Гарначо със страховит извеждащ пас. Аржентинецът пое и напредна, само че преди да стреля Трент съумя да се намеси, а топката стана лесна за хващане от страна на Алисон.

В 64-ата минута Мохамед Салах получи от влезлия Гомес. След това египетския голмайстор съумя добре да се завърти и нанесе изстрел с левия си крайник. Ударът му обаче не затрудни вратаря на Манчестър Юнайтед.

Две минути по-късно Трент още веднъж бе покрай гола. Той заигра като полузащитник след влизането в игра на Джо Гомес. Салах подаде надясно точно към крайния защитник, който пък откри Трент в центъра. Фронтално към вратата англичанинът стреля, а топката мина рисково блзио до десния непряк дирек на вратата. Онана можеше единствено да изгледа тази топка.

Малко по-късно Расмус Хойлунд остана очи в очи с Алисон след отлична контраофанзива на гостите. Датчанинът комбинира със Скот МакТоминей и остана на отлична стрелкова позиция. Стражът на Ливърпул обаче блесна с интервенция и отхвърли нападателя на Манчестър Юнайтед.

Положенията валяха и пред двете порти. В 70-ата минута напрежението се придвижи пред тази на гостите. Салах получи от Трент и след някокло залъгващи придвижвания стреля, само че Онана още веднъж се оправи. Шест минути по-късно Луис Диас пък не съумя да прати топката във вратата на " алените дяволи ". Секунди по-късно, след корнер, Конате също имаше късмет да стреля и го направи. Изпълнението му обаче бе в центъра на вратата и камерунският пазач на Юнайтед не бе усложнен.

В 81-ата минута Харви Елиът получи и си завоюва пространство, след което шутира отвън наказателното на гостите. Ударът му леко рикошира от неприятелски състезател, само че не сътвори проблеми на Андре Онана.

Четири минути по-късно домакините имаха съществени искания за дузпа, откакто Костас Цимикас центрира, а в наказателното с ръка игра Люк Шоу. Ситуацията бе преразгледана, само че бе преценено, че до играта с ръка се стига след рикошет в крайници на бранителя и по този начин углавен удар за мърсисайдци нямаше.

В продълженията Гакпо се извиси над всички в наказателното и стреля с глава, само че настрана от задачата. Две минути по-късно Диого Дало избесня след отсъден тъч за Ливърпул. Защитникът незабавно получи жълт картон от Майкъл Оливър, само че това не спря гневната му реакция, поради която незабавно последва втори жълт и червен картон.